האמת המכוערת שלא ידעתם
על טיפול בכינים

האמת המכוערת שלא ידעתם על טיפול בכינים

במשך עשרות שנים, עוד מאז שהיינו אנחנו ילדים וכנראה עוד כשהורינו היו ילדים בעצמם, הכינים היו בסביבה. הטיפול בהם עבר גלגולים שונים, החל משימוש בתרופות סבתא או בנפט ועד להופעתם של תכשירים שונים בתחום של טיפול בכינים. אתם בוודאי זוכרים את עצמכם חוזרים מהגן שוב ושוב עם כינים שלא מרפות וגירודים שלא נגמרים, בעוד ההורים שלכם מתאפקים שלא לגזוז את כל שיערות ראשכם בתקווה שכך ניתן יהיה למנוע את הופעת הכינים. היום גם אתם שם, רוכשים תכשירים, מסרקים את הילדים כמעט בכל ערב במסרק צפוף (וכואב) ומגלים שאתם מנצחים בקרבות מפעם לפעם, אבל המלחמה לא נגמרת. יש סיבה טובה לכך – ויש גם פתרון.

תכשירים לטיפול בכינים

אם ערכתם לאחרונה סיור בבית המרקחת או בחנות הפארם הקרובה לביתכם, סביר להניח שנתקלתם במדף עמוס בכל טוב. תכשירים שמבטיחים טיפול בכינים, מסרקים ממתכת ומפלסטיק, שמנים ותכשירים טבעיים יותר, והרשימה עוד ארוכה. סביר עוד להניח שהרוקח מסביר בכל פעם, בחיוך רחב, איך לא ניתן לחסל את הכינים לנצח, ואיך – למרות שהתכשירים הללו טובים כל כך – הכינים ימשיכו לחזור, לגרד ולגרום לילדים שלכם לסבול. אלא שהאמת קצת שונה. התכשירים השונים שקיימים בשוק אולי יעשו את העבודה לטווח קצר, יעזרו לכם לנקות את ראש הילד ואפילו יבטיחו לכם כמה ימים של שקט. אבל הכינים יחזרו מהר מאוד משום שהתכשירים השונים אינם מבטיחים טיפול ארוך טווח. לא משום שטיפול כזה אינו קיים, אלא משום שהתכשירים לא מיועדים לכך. טיפול בכינים שהוא מהיר וחד פעמי יוביל לכך שתרכשו את התכשירים השונים פעם אחת בלבד, מה שאולי מרמז למה אין לאיש אינטרס לייצר מוצר שמציע פתרון מקיף, יסודי ובעיקר – חד פעמי. אלא שיש עוד פרט אחד, חשוב עוד יותר, שגם אליו רבים לא מודעים.

רכיבי התכשירים השונים

תכשירים המשווקים כיום לצורך טיפול בכינים מכילים רשימה ארוכה של חומרים שמטרתם להתמודד מול הכינים העקשניות. נסו כעת להשוות את הכינה למקק האחרון שפגשתם בבית ונסו להיזכר כיצד פעלתם. סביר להניח שריססתם חומר הדברה ביתי כדי לחסל את היצור המטריד. התרסיס הזה מוחבא היטב בארון, הרחק מידיהם של הילדים, בעיקר משום שאתם מבינים שיש בו חומרים פעילים וחזקים מאוד שאינם ראויים לבוא במגע עם עורו הרך של ילדכם. מצד שני, כשמדובר בטיפול בכינים אתם מאפשרים לחומרי הריסוס לגעת בקרקפת שלו ישירות. אם נמשיך בהשוואה הזו, הרי שתרסיסים הם פתרון נקודתי שמטפל במקק הנוכחי, אבל אין להם את היכולת למנוע הגעתם של מקקים נוספים, ולשם כך אתם מזמינים שירות הדברה מקצועי. בדיוק באותו האופן גם טיפול בכינים חייב להיות מקיף יותר, יסודי יותר ומקצועי יותר. תכשירים ביתיים יעזרו לכם הפעם, אבל הם לא ימנע את הפעם הבאה.