הסיוט הגדול ביותר
של ההורים

לפעמים נדמה שזה בלתי אפשרי, שכל ביקור של הילד בגן וכל משחק אצל חברים או בפארק השכונתי יסתיים במפח נפש. זה מתסכל וללא ספק זוהי אחת החוויות המטרידות ביותר להורים שרואים את הילדים מתגרדים ללא הרף, בעורף, מאחורי האוזניים ובעיקר בקרקפת. האדמומיות קשה, הגירוד מכאיב והילד בעיקר סובל. כינים היא בהחלט תופעה נפוצה מאוד בקרב ילדים, ועוד לפני שנבין איך מתמודדים עם הסיוט הגדול של ההורים – נבין מהיכן הן מגיעות. במילים אחרות, בואו נכיר את האויב. לאחר שנכיר אותו יהיו לנו כלים טובים הרבה יותר להתמודד איתו וגם להכניע!

כך הכינה כובשת את ראש הילד

כמו בכל קרב, גם כאן – כינה אחת מגיעה אל ראש הילד, מטילה ביצים ובתוך שבוע ממלאות את הקרקפת מאות כינים חדשות. בקרב הדמוגרפי הזה קשה מאוד לנצח בדרכים קונבנציונליות, מה שמעודד הורים רבים לאתר תכשירים כימיים לצורך טיפול בכינים. הבעיה היא שהכינים היום חכמות יותר, חסינות יותר ובעיקר טורדניות. גם נשק כימי לא תמיד עובד, וגם כאשר הוא עובד הוא מחייב טיפול מסיבי וקשה, והוא דורש תשומת לב מתמדת. זאת משום שהכינים נוטות לחזור. הן לא חוזרות משום שפספסתם או הזנחתם חלילה. הן חוזרות כי הן עקשניות ובעיקר משום שכינים עוברות במגע ישיר, ובפעם הבאה שהילד ישחק בגן עם ילד אחר וראשיהם יתחככו, הוא עשוי לחזור הביתה עם כינה חדשה שתטיל מהר מאוד ערימה גדושה של ביצי כינים.

הפתרונות – והכישלונות

כאמור, ישנם כיום תכשירים שונים לצורך טיפול בכינים, וכאמור – רובם ככולם נועדו לכישלון. כינים משתלטות על הראש מהר, מתרבות בקצב אדיר וחוזרות גם לאחר שהוכנעו. במסגרת הטיפולים המוכרים יותר תמצאו תכשירים שכוללים חומרים אשר מטרתם העיקרית לחסל את הכינים כשהן על ראש הילד, וככל שהחומרים חזקים יותר כך הם גם מסריחים הרבה יותר. עם זאת, הם לא מנקים את הראש אלא ממלאים אותו בגוויות של כינים, וזה נורא כפי שזה נשמע. כעת, כדי לסלק את שאריות הכינים והביצים תצטרכו מסרק צפוף (ודי מכאיב) והרבה מאוד סבלנות. אם לאחר טיפול או שניים (או שלושה) את מוצאת שראשו של הילד נקי, השאירי את השמפניה במקרר והמתיני עוד כמה ימים. לצערנו הרב, סביר להניח שתמצאי כינים חדשות וגם סביר להניח שהילד יחזור להתגרד, וזאת משום שלחומרי ההדברה הללו הכינים מפתחות עמידות, מה שאומר שלא מדובר בפתרון לטווח ארוך אלא לטיפול מידי בלבד. משמע הניצחון בקרב אינו מעיד דבר על הניצחון במלחמה. בטיפול החדשני של המרכז לטיפול בכינים תמצאו את הפתרונות לבעיות הללו. טיפול אחד, מהיר, כואב הרבה פחות ויעיל הרבה יותר, ובעיקר טיפול שיחזיר את ראשו של הילד לשגרה.